وجود ۷۸۰ هزار انشعاب غیرمجاز صنعت آب و برق در کشور

قائم مقام وزير نيرو خبر داد: وجود ۷۸۰ هزار انشعاب غيرمجاز آب و برق در کشور
۱۳۹۴/۰۵/۲۸

قائم‌مقام وزير نيرو گفت: وجود ۷۸۰ هزار انشعاب غيرمجاز آب و برق باعث شده ۳.۵ درصد مصرف غيرمجاز در کشور داشته باشيم .
به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني وزارت نيرو (پاون)، مهندس "ستار محمودي" در پانزدهمين گردهمايي امور زنان و خانواده صنعت آب و برق در ساختمان ستادي وزارت نيرو، با بيان اينکه هرجا جمعيتي مستقر شود يکي از مطالبات آنان، ‌آب و برق است، اظهار داشت: بايستي ساختارها به گونه‌اي تعريف شود تا به آساني بتوان نياز آب و برق مردم را تامين کرد تا آنان به سمت آب و برق غيرمجاز نروند
قائم‌مقام وزير نيرو با اشاره به اينکه اين وزارتخانه در بين ساير وزارتخانه‌ها از لحاظ بينش و منش يک وزارتخانه متين معنوي است افزود: نگاه‌ها به وزارت نيرو نگاه مثبت است؛ زيرا دو نياز اصلي جامعه يعني آب و برق مردم را تامين مي‌کند .
وي ادامه داد: در وزارت نيرو زناني مشغول به خدمت هستند که علاوه بر رسالت زناشويي و خدمت در يک نظام مقدس، رسالت پرورش و تربيت نسل آينده‌اي را به عهده دارند که بايستي فردا جاي بزرگان متعهد و متخصصي را که در اين وزارتخانه مشغول به خدمت هستند بگيرند . محمودي با اشاره به نقش مهم بانوان در عرصه خانواده و جامعه گفت: بانوان جزو طلايه‌داران صبر و شکيبايي هستند که براي پيشرفت کار و تحويل افراد نيکو سرشت و سلامت به جامعه تلاش مي‌کنند .
وي با بيان اينکه کار در وزارت نيرو تابستان و پائيز با فصول ديگر فرقي ندارد و هيچ خدمتي کم يا قطع نمي‌شود، عنوان کرد: کار در اين وزارتخانه لحظه‌اي است و تابستان و زمستان اوج آزمون صنعت آب و برق است .
قائم مقام وزير نيرو با اشاره به اينکه وزارت نيرو پيام‌آور نور و روشنايي و سلامتي و بهداشت است گفت: کشور با مشکلات عديده‌اي روبروست، منابع سطحي و زيرزميني آب رو به تحليل است و در عرصه کشور حدود ۶۰۹ دشت وجود دارد که منابع آب ۵۰ دشت به‌شدت آسيب ديده و در برخي دشت‌ها نيز با وجود تغذيه مصنوعي و بارش‌ها، احياي دوباره کار بسیار سختی است . وي با اشاره به خدمات وزارت نيرو به مردم و جايگاه اين وزارتخانه به دليل ارتباط نزديک آن با مردم، ادامه داد: وقتي مردم از ما راضي باشند يعني اينکه نگاه مردم به حاکميت بهتر شده و برخي خدمات مانند مطالعات منابع آب و کيفيت منابع آب و برق و سامانه ها که جزو خدمات حاکميتي هستند، بايد از توجه ويژه اي برخوردار شوند .
ستار محمودي با بيان اينکه در برنامه ششم بحث آب به عنوان بحث خاص و ويژه‌اي مطرح خواهد بود که از ساير حوزه‌ها گسترده‌تر است، گفت: در عرصه برق نيز وزارت نيرو به عنوان هاب منطقه خود را تقويت و تثبيت خواهد کرد .
وي با بيان اينکه نقش زنان در چرخه طراحي، ايده‌پ ردازي، ساخت تجهيزات فني در اشل‌هاي بسيار بزرگ و همچنين ايستگاه‌ه اي پمپاژ، خطوط انتقال و تله‌متريک و... ستودني است، افزود: در مديريت مصرف نيز زنان مي‌توانند با استفاده از نفوذ کلام و شيوه‌هاي آموزشي متفاوت تاثير بسيار زيادي را در جامعه داشته باشند.
منبع : امور زنان و خانواده وزارت نیرو